برد صدم بارسا یا پیروزی ۹۰ رئال؟

دریافت بیتکوین رایگان هر نیم ساعت یکبار با سایت تائید شده ساتوشی هیرو

برد صدم بارسا یا پیروزی ۹۰ رئال؟

۲۹ نوامبر روز ال کلاسیکو است. پیروز این بازی کدام تیم خواهد بود، بارسلونا یا رئال مادرید؟


هفته چهاردهم لیگا با بازی کلاسیک بارسلونا – رئال مادرید در ورزشگاه نوکمپ به پایان خواهد رسید. پیروز این بازی صدرنشین لیگا خواهد بود. رئال در بارسلونا به فکر حفظ صدرنشینی و گرفتن انتقام ۴ باخت پی در پی اخیرش خواهد بود. آبی – اناری ها هم در اندیشه به دست آوردن جایگاه کنونی کهکشانی ها هستند. ولی این تمام ماجرا نخواهد بود.

دو تیم با به شمار آوردن بازی های دوستانه شان تا پیش از بازی دوشنبه شب ۲۴۰ بار برابر هم حاضر شده اند که آمار برتری بارسلونا را نشان می دهد. کاتالانی ۹۹ بار ال کلاسیکو را با برد به پایان رسانده اند. شمار بردهای رئال مادرید ۸۹ بوده و ۵۲ بار هم بازی دو تیم با تساوی با پایان رسیده است. آخرین بار دو تیم در سال ۲۰۰۲ و در لیگا با تساوی به کار خود پایان داده اند.

بارسا در این ۲۴۰ بازی ۴۱۴ بار دروازه قوهای سپید را باز کرده و ۳۹۱ بار نیز دروازه اش را به روی این تیم گشوده شده دیده است. این آمار هم به نوعی رای به برتری بارسلونا می دهد. پیروزی ۶ بر ۲ بارسا برابر رئال در ۲ مه ۲۰۰۹ و در برابر دیدگان ۸۰ هزار و ۳۵۴ تماشاگر حاضر در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو بهترین برد خارج از خانه بارسا برابر رئال شمرده می شود. این نخستین بار بود که رئال در خانه از رقیب دیرینه اش ۶ گل دریافت می کرد.

بهترین گلزن ال کلاسیکو در حال حاضر در بوندسلیگا و با پیراهن شالکه به میدان می رود! رائول گونسالس بلانکو با ۱۱ گل زده برترین گلزن تاریخ ال کلاسیکو شمرده می شود. لیونل مسی هم تا کنون ۷ بار موفق به گلزنی در این دیدار سنتی شده است.

بازی های دو تیم سابقه رد و بدل شدن ۱۰ گل را نیز دارد. رئال در سال ۱۹۳۴ ۸ بر ۲ بارسلونا را برده است. از این گذشته در سال ۱۹۴۳ هم بازی دو تیم با تساوی ۵ بر ۵ پایان یافت. پیروزی یاد شده بهترین نتیجه رئال در ال کلاسیکو است.

منبع:فوتبال۳