خلاصی از درد زانو باساخت دستگاه تزریق یخ

دریافت بیتکوین رایگان هر نیم ساعت یکبار با سایت تائید شده ساتوشی هیرو

دانش > پزشکی – دانشمندان آمریکایی در دستاوردی جدید موفق به ساخت دستگاه دستی جدیدی شده‌اند که یک توپ کوچک یخ را در زیر پوست تزریق کرده و از انتقال علائم درد در بیماران دچار آرتروز زانو جلوگیری می‌کند.
 

به گزارش خبر آنلاین به نقل از سایت خبری کنجکاو ، این درمان سرپایی که کمتر از ۱۰ دقیقه طول می‌کشد، از یک تاثیر مشابه با بی‌حس‌کننده موضعی برخوردار بوده، اما تاثیر آن طولانی‌تر است.

اکنون دانشمندان یک کارآزمایی بالینی بزرگ‌تر را با استفاده از این شیوه آغاز کرده و آن را روی بیماران دچار آرتروز زانو آزمایش کرده‌اند.
هنگامی که غضروف‌ها در انتهای استخوان‌ها بر اثر سایش از بین می‌روند، استخوان‌ها به هم کشیده شده و باعث بروز درد می‌شوند. بیشتر بزرگسالان بالای ۴۵ سال از درد آرتروز زانو رنج می‌برند. درمان‌های این درد دامنه‌ای از مسکن‌ها و تزریقات استروئید تا جراحی و تعویض مفصل را در بر می‌گیرد.
این درمان یخی یک گونه از سرما درمانی است که در آنپزشکان از دماهای بسیار سرد برای درمان انواع بیماری استفاده می‌کنند.
از این درمان برای بیماری‌های گوناگون پوستی از جمله برای منجمد کردن سرطان‌های کوچک پوست و همچنین غده‌های خوش‌خیم مانند زگیل استفاده می‌شود.
از سرمادرمانی برای درمان سرطان پروستات نیز استفاده می‌شود که در آن پزشکان به انجماد سلول‌های سرطانی می‌پردازند. اخیرا محققان از این شیوه برای درد مفاصل بویژه در آرنج، زانو و شانه استفاده کرده‌اند.

ورزقان