در سال ۲۰۲۳ چه تعداد شیبا اینو برای همیشه از گردش خارج شد؟


زمان مطالعه: ۲ دقیقه

با وجود این‌که ۲۰۲۳، سال کندی برای کمپین سوزاندن شیبا اینو (SHIB) بود، آمارهای ارائه‌شده توسط پلتفرم Shibburn، سوزاندن بیش از ۷۶.۴ میلیارد توکن SHIB توسط جامعه این میم‌کوین در سال ۲۰۲۳ را تأیید کرد.

این در حالی است که این میزان، ۸.۳۳ درصد کمتر از تعداد توکن‌های SHIB است که در سال ۲۰۲۲ سوزانده شده‌ بودند. با قیمت فعلی ۰.۰۰۰۰۱۰۳۲ دلاری SHIB، ارزش توکن‌های سوزانده شده در سال ۲۰۲۳ به بیش از ۷۸۸ هزار دلار می‌رسد.

جامعه شیبا اینو به حمایت از کمپین سوزاندن توکن ادامه داده و از پروژه‌های اکوسیستمی از جمله شیباریوم (Shibarium) که حامی این کمپین بوده نیز حمایت کرده است.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!
شروع


داده‌های ارائه‌شده توسط Shibburn نشان می‌دهند که در دسامبر ۲۰۲۳، بیشترین تعداد توکن SHIB سوزانده شده که به‌دلیل سوزاندن گسترده این میم‌کوین توسط شیباریوم و در میان رشد چشمگیر تراکنش‌ها و کارمزدهای این شبکه بوده است.

در این میان، در ماه‌های ژانویه و فوریه، تنها با سوزاندن ۱۷ میلیون SHIB، شاهد کمترین میزان توکن‌سوزی بودیم. با این وجود، در ماه مارس و با ظهور کویو توکن (KOYO)، روند سوزاندن توکن‌ها افزایش یافت و بیش از ۶۰۲ میلیون توکن سوزانده شد.

همچنین در ماه می، با اضافه شدن چندین پروژه در راستای سوزاندن SHIB، تعداد ۵.۶ میلیارد از این میم‌کوین سوزانده شد.

با وجود روند نسبتا پایدار سوزاندن توکن‌های SHIB در ماه‌های ژوئن و ژوئیه، نرخ سوزاندن SHIB در ماه آگوست دوباره افزایش یافت که به دلیل مشارکت مارسواپ (Marswap)، صرافی غیرمتمرکز مبتنی بر شیباریوم بود و میزان سوزاندن توکن‌های شیبا اینو به ۳ میلیارد توکن رسید.

همراه با راه‌اندازی پروتکل لایه ۲ شیباریوم و افزایش تراکنش‌ها و کارمزدهای روزانه در این پروتکل، ۸.۲ میلیارد شیبا اینو در ۵ دسامبر و در مجموع ۳۳.۴ میلیارد توکن SHIB در همان ماه، سوزانده شد.Source link