همه نگاه ها به اولین جلسه FOMC در سال ۲۰۲۴ دوخته شده! قیمت بیت‌کوین بالاتر می‌رود؟

جلسه FOMC

پس از تعطیلات سال نوی میلادی، چرخ‌های مالی و اقتصاد دوباره در ایالات متحده شروع به چرخش می‌کنند.
در این هفته، توجه سرمایه‌گذاران به انتشار گزارش‌های روند بازار کار ایالات متحده در راستای تعیین دستمزد، گزارش‌های بیکاری و تعداد مشاغل جدید ایجادشده و نیز صورت‌جلسه سیاست‌گذاری فدرال رزرو در جهت کاهش نرخ بهره، معطوف شده است.
در روز چهارشنبه شاهد انتشار گزارش شاخص خرید مدیران (PMI) در بخش تولید در ماه دسامبر خواهیم بود که یک شاخص کلیدی در بخش خدمات ایالات متحده بوده که تقریباً ۸۰ درصد از تولید ناخالص داخلی آن را تشکیل می‌دهد.
صورت‌جلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در ماه دسامبر هم در تاریخ ۳ ژانویه منتشر خواهد شد. این صورت‌جلسه اغلب محرک بازار است؛ زیرا بر اساس نتایج آن، می‌توان بینشی را در مورد تصمیم‌گیری فدرال رزرو و سیاست‌های آتی آن به دست آورد. در واقع، سرمایه‌گذاران به دنبال تأیید تغییر موضع بانک مرکزی آمریکا برای تسهیل سیاست پولی و همچنین، به دنبال نکاتی در مورد جدول زمانی کاهش نرخ بهره، هستند.

در همین حال، چشم‌انداز بازار بیت‌کوین و دیگر رمزارزها هنوز در تب و تاب تأیید احتمالی صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) اسپات بیت‌کوین است. در نتیجه، ارزش کل بازار صبح روز سه‌شنبه به بالاترین سطح خود در ۲۰ ماه گذشته و به ۱٫۸۲ تریلیون دلار رسید. بیت‌کوین نیز با افزایش ۷٫۵ درصدی قیمت پیشتاز بود و به ۴۵۵۰۰ دلار رسید که بالاترین قیمت این دارایی از مارس ۲۰۲۲، دو ماه قبل از سقوط ترا/لونا (Terra/Luna) است.
اتریوم نیز با افزایش ۵ درصدی در حال حرکت به سمت بالا است و در زمان نگارش این خبر، قیمت آن به ۲۳۸۶ دلار رسیده است. همچنین، آلت‌کوین‌های با عملکرد برتر امروز شامل سولانا (SOL)، کاردانو (ADA)، اولانچ (AVAX) و پولکادات (DOT) هستند که همگی بیش از ۶ درصد در روز افزایش داشته‌اند.