پرتفوی ایلان ماسک در سال ۲۰۲۳ فاش شد! ثروتمندترین فرد جهان چه رمزارزهایی دارد؟


زمان مطالعه: ۲ دقیقه

ایلان ماسک با ثروت خالص و قابل‌توجه حدودا ۲۵۱.۳ میلیارد دلاری تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۳، به‌عنوان یکی از برترین کارآفرینان ظاهر شد.

از این رو، سرمایه‌گذاران مجذوب استراتژی‌های سرمایه‌گذاری او هستند. رویکرد ماسک به سرمایه‌گذاری، مشخص به نظر می‌رسد، به‌ویژه که با افشاگری‌های عمومی وی، سبد سرمایه‌گذاری او شامل شرکت‌های تحت نفوذ یا مالکیتش همچون اسپس ایکس (SpaceX)، تسلا (Tesla)، شبکه اجتماعی X (توییتر سابق) و چند شرکت دیگر است و در زمینه‌هایی همچون ارزهای دیجیتال نیز سرمایه‌گذاری می‌کند.

شایان ذکر است که ماسک تمایلی به حمایت از سهام عمومی شرکت‌هایی که فاقد مشارکت فعال و روزمره هستند، ندارد. مهم‌ترین شرکت تحت مالکیت ماسک، اسپیس ایکس است که در سال ۲۰۰۲ و در راستای ایجاد انقلابی در فناوری فضایی تأسیس شد.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!
شروع


علاوه بر این، با وجود این که ماسک جزو اعضای مؤسس گروه خودروسازی تسلا نبود، اما با سرمایه‌گذاری ۶.۳ میلیون دلاری در این شرکت توانست نقش مدیرعاملی آن را در سال ۲۰۰۸ بر عهده گیرد.

در کنار دو شرکت مذکور و در اقدامی غیرمنتظره، ماسک در پرونده کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) خبر از سرمایه‌گذاری ۲.۹ میلیارد دلاری داد که شامل خرید ۹ درصد از سهام توییتر بود.

وی در نهایت در راستای تصاحب این غول رسانه‌های اجتماعی و تبدیل الگوریتم آن به یک سیستم متن باز، خرید این پلتفرم به مبلغ ۴۴ میلیارد را دلار تکمیل کرد و متعاقبا نام آن را به X تغییر داد.

از دیگر پروژه‌ها و شرکت‌هایی که ماسک در آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده، می‌توان به بورینگ کمپانی (Boring Company)، ایکس ای‌آی (XAi) و نورولینک (Neuralink) اشاره کرد.

همچنین، سرمایه‌گذاری ایلان ماسک در حوزه ارز دیجیتال، نفوذ او در این فضا را گسترش داده است، تا جایی که به دلیل نقش وی در محبوب‌سازی دوج‌کوین (DOGE)، لقب “پدر دوج‌” گرفته است.

ماسک همچنین سرمایه‌گذاری زیادی در بیت‌کوین (BTC) و اتریوم (ETH) انجام داده است، به‌طوری که شرکت‌های اسپیس ایکس و تسلا دارای مقادیر قابل‌توجهی بیت‌کوین هستند.

در همین حال، توییت‌های ماسک در مورد ارزهای دیجیتال می‌تواند نوسانات قابل‌توجهی در بازار رمزارز ایجاد کند که نشان از تأثیرگذاری او بر این‌گونه از دارایی‌ها است.Source link