۱۰ هولدر برتر اتریوم در سال ۲۰۲۳ چه کسانی بودند؟


زمان مطالعه: ۲ دقیقه

دوازده ماه گذشته برای بیت‌کوین، اتریوم و سایر آلت‌کوین‌ها، بسیار پرماجرا بوده است. طی این مدت، قیمت بیت‌کوین بیش از ۱۶۰ درصد افزایش یافت، نوآوری‌ها‌ی زیادی در حوزه وب ۳ و NFT مشاهده شد و اقدامات دولتی مختلفی در قبال حوزه کریپتو صورت گرفت.

بازار کریپتو در سال گذشته بسیار سودآور بوده است و به همین دلیل، ۱۹ نفر (۷ نفر بیشتر از سال گذشته) طی این مدت از طریق این بازار میلیاردر شدند.

افرادی مانند ایلان ماسک، دوقلوهای وینکلواس و مایکل سیلور، معمولا به دلیل سرمایه‌گذاری و خرید مقادیر زیادی از ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین یا دوج کوین شناخته می‌شوند.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!
شروع


اما در مورد اتریوم (ETH)، داستان کاملاً متفاوت است. حتی بزرگ‌ترین دارندگان اتریوم، اغلب از کانون توجه خارج هستند.

داده‌های پلتفرم اتراسکن نشان می‌دهد که صرافی‌های کریپتو بزرگترین دارندگان اتریوم در سال ۲۰۲۳ بوده‌اند.eth-rich-list-2023-who-are-the-top-10-largest-eth-holders

بیکن چین دارای بیش از ۳۵ میلیون توکن ETH است که بیش از ۲۹ درصد از تمام توکن‌های ETH در گردش به حساب می‌آید. تا تاریخ ۲۸ دسامبر ۲۰۲۳، این بلاکچین، بزرگترین دارنده ETH بوده است.

رپد اتریوم (WETH) با بیش از ۳.۲ میلیون توکن به ارزش حدود ۷.۷ میلیارد دلار در رتبه دوم قرار دارد. صرافی بایننس با بیش از ۲ میلیون ETH، صرافی کراکن با حدود ۱.۶ میلیون ETH و پلتفرم محبوب رابین‎هود با ۱.۴ میلیون ETH، در رتبه‌های سوم تا پنجم قرار گرفته‌اند.

دو آدرس دیگر نیز در بین ۱۰ آدرس برتر مشاهده می‌شوند که هر کدام بیش از ۵۵۰ هزار ETH در اختیار دارند. این دو آدرس به صرافی بایننس مرتبط هستند.

آربیتروم: بریج (Arbitrum: Bridge) با بیش از ۱.۳ میلیون توکن ETH و صرافی بیتفینکس با بیش از ۴۵۰ هزار توکن ETH نیز در میان ۱۰ دارنده برتر اتریوم قرار دارند. همچنین، گفتنی است که آدرس اتریوم مرتبط با ویتالیک بوترین، یکی از بنیان‌گذاران اتریوم، دارای بیش از ۲۴۰ هزار توکن ETH است.Source link