چگونه در سنین مختلف، چشمانی زیبا داشته باشیم!

دریافت بیتکوین رایگان هر نیم ساعت یکبار با سایت تائید شده ساتوشی هیرو

بعضی افراد بر این عقیده اند که چشمان هر شخصی، دریچه ای به سوی دورن وی است، اما برای آن که به این نتیجه

منحصر به فرد دست پیدا کنیم، بهتر این است که از این دو گوی بلورین بینایی نهایت مراقبت را به جا بیاوریم.

برای دستیابی به بهداشت و زیبایی چشمان در سنین مختلف باید چند راهکار را مدنظر قرار دهیم.

دکتر «دیوید ای. بانک» متخصص زیبایی چشم و صورت در آمریکاست. وی در مصاحبه ای با خبرگزاری آسوشیتدپرس، گفت: هنگامی که با گودی، سیاهی و چین و چروک دور چشم مواجه هستید، تنها دلیل آن می تواند کم خوابی باشد. برای آن که این نواقص را از چشمان خود دور کنید، بهتر این است که مدت زمان خواب و استراحت خود را بیشتر و یا متعادل کنید. از استعمال دخانیات دوری کرده و مواد غذایی سالم مصرف کنید.

این متخصص زیبایی چشم و صورت در ادامه افزود: دومین روش و راهکار این است که حین خروج از منزل و محل کار و با دانستن این موضوع که بیشتر وقت خود را تحت اشعه خورشید و یا لامپ های مهتابی سپری کنید، از کرم ها و پوشش های ضد اشعه ماورای بنفش و مضر خورشید استفاده کنید. روش های ذکر شده برای افراد در سنین ۲۰ سالگی است. پس از آن یعنی در سن ۳۰ سالگی باید از راهکارهایی متفاوت بهره جست.

به گزارش ایسنا، بر اساس تحقیقات صورت گرفته این موضوع مشخص شد که بالا رفتن سن، اولین اثر خود را بر چشم ها می گذارد. به همین روی، بهترین راه این است که از پیرشدن آن ها جلوگیری کنیم. بینایی انسان ها به چشمانشان بستگی دارد. باید از راهکارهایی برای حفاظت از این گوی های بلورین استفاده کرد.

دکتر «دیوید ای. بانک» معتقد است که تزریق ژل های طبیعی و کرم های چشمی حاوی کلرید سدیم بهترین راهکار است. این مواد طبیعی از خشک شدن پوست اطراف چشم ها و از بین رفتن سلول ها جلوگیری به عمل می آورند. در این سن باید از خط چشم های سیاه رنگ خودداری کنید؛ چرا که مواد داخل این خط چشم ها می توانند بخش های نرم و سلول های زنده دور چشم را از بین ببرند، اما می توانید این خط چشم ها و سرمه ها را در خارج از چشم و برای زیبایی به کار ببرید.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دکتر «بانک» در ادامه افزود که برای سنین ۴۰ سالگی بهترین روش هیدراته کردن یا آب رسانی به پوست اطراف چشم است. در این سنین سلول های پوست به ویژه در اطراف چشم رو به خشک شدن گذاشته و پیر شدن چشم را سرعت می بخشند. خشک شدن پوست باعث ایجاد پف و ورم در اطراف چشمان می شود؛ چرا که توکسین پوست از بین می رود.

در سن ۵۰ سالگی به بالا هم که چین و چروک های صورت به ویژه در اطراف چشم بیش از پیش نمایان می شود، بهترین راه استفاده از ویتامین A است. این ویتامین سلول های مرده پوست را بار دیگر به تحرک مجبور می کند و کالوژن جدید می سازد که برای درخشندگی و بینایی فرد مفید هستند.
به گزارش ایسنا، بر اساس تحقیقات دکتر «بانک» و گروهی از پژوهشگران دانشکده حفاظت از پوست آمریکا، مرطوب کردن پوست و استفاده از کرم های مخصوص شب و عدم استفاده از لوازم آرایشی در مدت زمانی طولانی همگی به حفظ زیبایی چشم در این سن می افزاید.